Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Bateria do roweru, 48V, 17,5 Ah litowo-jonowa na ramę + ładowarka.

Stan zapasów:: średni
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2 550,00 zł 2550.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BAFANG
Kod produktu: 2956
Pin It

Opis

Bateria do roweru elektrycznego, napięcie 48V, pojemność 17,5Ah. zbudowana z ogniw litowo-jonywych, do zamontowania na ramię roweru. W komplecie bateria, płyta montażowa, kluczyki do zabezpieczenia baterii oraz ładowarka.

Bateria może być stosowana do większości silników do rowerów elektrycznych z wyjątkiem rowerów z systemem napędowym Bosch i Shimano.

Bateria o napięciu 48V, pojemności 17,5 Ah czyli 840 Wh. Taka pojemność baterii pozwala rowerzyście ważącemu 75 kg, jadącego po równym asfalcie, przy umiarkowanym wietrze z prędkością 18 km/godz na przejechanie ponad 200 km z jednego cyklu ładowania.


Bateria posiada gniazdo przyłączeniowe do łączenia z silnikiem Bafang BBS02, 48V, 500W, 750W, 1000W.

Gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych.
Bateria montowana jest na ramę poprzez płytę montażową, zamontowana jest do ramy poprzez otwory bidonowe w ramie roweru. Bateria wyposażona jest w zamek który zabezpiecza baterię przed kradzieżą.
Bateria wyposażona jest również wyposażony w inteligentny system BMS, który chroni akumulator przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem i przegrzaniem oraz wydłuża jego żywotność. Na zewnętrznej obudowie posiada wskaźnik LED, który pokazuje pozostały poziom naładowania akumulatora w czterech etapach.
Żywotność baterii – 700 cykli ładowania.
Waga 4,8 kg
Rozmiary: Wysokość 127 mm, długość 366 mm, szerokość 91 mmInstrukcja obsługi baterii do roweru

Obsługa
Zawsze wyłączaj baterię podczas jej wkładania lub wyjmowania z uchwytu.

Ładowanie baterii do roweru
Baterię należy ładować w suchym miejscu o temperaturze powyżej 0℃.

Czyszczenie
Czyszczenie bezpośrednim strumieniem wody jest niedozwolone, zwłaszcza w celu ochrony elementów elektronicznych. Przed czyszczeniem ebike'a usuń baterię. Okresowo czyść i lekko smaruj port połączeniowy.

Przechowywanie
Przechowuj baterie w suchym miejscu w temperaturze 0-20℃. Unikaj temperatur poniżej -10℃ lub powyżej 60℃. Pełne naładowanie lub całkowite rozładowanie powoduje większe obciążenie baterii. Idealny stan naładowania na dłuższe okresy przechowywania to około 30-60% lub dwa do trzech zielonych LED-ów na wskaźniku baterii.

Transport
Zawsze usuwaj pakiet baterii z roweru przed przewożeniem roweru na bagażniku samochodowym.

Używanie w niskich temperaturach
Podczas zimowego użytkowania (szczególnie poniżej 0°C) zalecamy ładowanie i przechowywanie baterii w temperaturze pokojowej przed włożeniem baterii do ebike'a tuż przed rozpoczęciem jazdy. Podczas dłuższych podróży w zimnych warunkach zaleca się stosowanie termicznych osłon ochronnych.

Utylizacja
Prawidłowe utylizowanie uszkodzonych, zużytych i zbędnych baterii.
Nie dotykaj ciężko uszkodzonych baterii gołymi rękami, ponieważ elektrolit może wyciekać i powodować podrażnienia skóry. Uszkodzone baterie najlepiej przechowywać na zewnątrz w bezpiecznym miejscu z zaklejoną wtyczką połączeniową.


OSTRZEŻENIA

Przeczytaj i zrozum wszystkie ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Nieprzestrzeganie poniższych ostrzeżeń może skutkować śmiercią lub poważnymi obrażeniami. Zachowaj wszystkie ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa i instrukcje do późniejszego odwołania.

• Nie przebijaj ani nie miażdż baterii. Nie uderzaj w baterię ani nie modyfikuj jej w żaden sposób. Nie używaj baterii, jeśli wykazuje widoczne uszkodzenia. Istnieje ryzyko pożaru lub eksplozji, które może spowodować śmierć lub poważne obrażenia.

• Chronić baterię przed działaniem ciepła (np. temperatura >60°C), ognia i zanurzeniem w wodzie. Istnieje ryzyko eksplozji.

• Wyjmij baterię z roweru przed rozpoczęciem prac (np. inspekcja, naprawa, montaż, konserwacja itp.) na rowerze, transportem go samochodem lub samolotem lub przechowywaniem. Niezamierzone uruchomienie systemu roweru elektrycznego stwarza ryzyko urazu.

• Nie otwieraj baterii. Istnieje ryzyko zwarć. Otwarcie baterii unieważnia wszelkie roszczenia gwarancyjne.

• Nigdy nie dotykaj dwóch elektrod baterii jednocześnie, ponieważ może to spowodować porażenie prądem.

• Kiedy bateria nie jest używana, trzymaj ją z dala od spinaczy biurowych, monet, kluczy, gwoździ, śrubek lub innych małych metalowych przedmiotów, które mogą połączyć jeden terminal z drugim. Zwarcie między zaciskami baterii może powodować oparzenia lub pożar. Uszkodzenie spowodowane zwarciami unieważnia wszelkie roszczenia gwarancyjne.

• Unikaj obciążeń mechanicznych i ekspozycji na wysokie temperatury. Mogą one uszkodzić ogniwa baterii i spowodować wyciek łatwopalnych substancji.

• Nie umieszczaj baterii w pobliżu łatwopalnych materiałów. Upewnij się, że bateria jest całkowicie sucha i umieszczona na niepalnej powierzchni przed ładowaniem. Istnieje ryzyko pożaru z powodu generowanego ciepła podczas ładowania.

• Baterię eBike nie można pozostawiać bez nadzoru podczas ładowania.

• W przypadku niewłaściwego użytkowania może nastąpić wyciek cieczy z baterii. Należy unikać kontaktu z tą cieczą. Jeśli kontakt przypadkowo nastąpi, spłucz ją wodą. Jeśli ciecz dostanie się do oczu, należy skonsultować się z lekarzem. Wyciek cieczy z baterii może powodować podrażnienia lub oparzenia.

• Baterii nie wolno poddawać wstrząsom mechanicznym. Istnieje ryzyko uszkodzenia baterii.

• W przypadku uszkodzenia lub niewłaściwego użytkowania bateria może wydzielać opary. Upewnij się, że obszar jest dobrze wentylowany i zasięgnij pomocy medycznej, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane objawy. Opary mogą podrażniać układ oddechowy.

• Ładuj baterię wyłącznie za pomocą oryginalnych ładowarek. Korzystanie z ładowarek innych niż oryginalne powoduje ryzyko pożaru.

• Trzymaj baterię z dala od dzieci.

Bezpieczeństwo naszych klientów i naszych produktów jest dla nas ważne. Nasze baterie eBike są bateriami litowo-jonowymi, które zostały opracowane i wyprodukowane zgodnie z najnowszą technologią. Spełniamy lub przekraczamy wymagania wszystkich istotnych norm bezpieczeństwa. Naładowane baterie litowo-jonowe zawierają dużą ilość energii. W przypadku wystąpienia usterki (która może nie być widoczna z zewnątrz), w bardzo rzadkich przypadkach i w niekorzystnych warunkach baterie litowo-jonowe mogą się zapalić.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl