Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Stan zapasów:
Promocja

 

Jak wybrać kijki do nordic walking ?
Dobór kijów do Nordic Walking ma istotne znaczenie dla poprawnej techniki marszu. Aby mieć radość z uprawiania nordic walking należy kupić kije dobrej jakości, markowe, co nie znaczy, że muszą one być najdroższe.

Dlaczego warto kupić kije LEKI?
Są bardzo trwałe, inowacyjne technologicznie. wykonane z najlepszych mteriałów, korkowa rączka nie wykruszy się a lakier nie zdrapie się. Rękawiczki kijów wykoane są z oddychających materiałów.
Postaramy się doradzić jakie kije nordic walking wybrać.
Produkowane są kije o stałej i regulowanej długości. Które kijki do nordic walking są lepsze, o stałej długości czy te regulowane? To zależy od tego jak i przez kogo będą użytkowane: czy przeznaczone są dla jednej osoby czy całej rodziny, jak będą przewożone i przechowywane.

Kije o regulowanej długości;
Plusy: zawsze pasują i to nie tylko dla jednej osoby np. mogą być używane przez całą rodzinę, np. przez rosnące dziecko, łatwo można je przewozić i przechowywać, można je dostosować do zmiennych warunków wędrówki.
Polecamy osobom które dużo podróżują z kijami a także wtedy gdy ma je używać więcej niż jedna osoba.

Kije o stałej długości;
Plusy: są bardziej wytrzymałe, tańsze, lżejsze ponieważ mogą być wykonane z włókna szklanego lub węglowego.
Minusy: nie można regulować długości, trudniej przewozić i przechowywać.
Polecamy osobom, które nie podróżują zbyt często z kijami lub mogą przewozić je w bagażniku.

Jak dobrać kijki do nordic walking - należy zwrócić uwagę na:

  • Dopasowanie rękojeści do dłoni, rodzaj materiału z jakiego jest wykonana (korek czy tworzywo, twardość i gładkość tworzywa). Polecane są kije z rękojeścią z korka.
  • Rodzaj pasków: czy są to zwykłe paski czy ergonomiczna rękawica o regulowanej wielkości. Jest to istotne ponieważ tylko prawidłowo założona i wyregulowana rękawica zapewnia odpowiednie odbicie.
  • Jak połączona jest rękawica z uchwytem: czy na stałe czy też jest odpinana. Rodzaj zapięcia – czy wygodnie i łatwo się odpina i zapina.  Najlepiej sprawuje się zapięcie TRIGGER SHARK ™ firmy LEKI.
  • Czy kij wyposażony jest w wymienne końcówki do chodzenia po chodniku, piachu, śniegu.
  • Waga kijów: Im kije lżejsze tym lepsze. Najcięższe są kije z aluminium, średniej wagi są kije z włókna szklanego (fiber glas) a najlżejsze i najtrwalsze z włókna węglowego (carbon). Kije mogą zawierać od 10 do 100 % włókna węglowego. Im wyższa zawartość włókna węglowego (Carbon) tym kij jest lżejszy ale też droższy.  Najwyższe modele oznakowane są jako 100% CARBON. Kije z włókna węglowego są bardziej wytrzymałe, lepiej tłumią drgania.
  • Czy sprzedawca jest w stanie zapewnić naprawę kija, zaoferować wymienne końcówki, zapasowe paski itp.

Jaka długość kijków nordic walking ?
Długość kijków do nordic walking obliczamy według wzorów:

marsz rekreacyjny i dla początkujących : wzrost w cm x 0,66=długość kijków
marsz sportowy i dla zawansowanych: wzrost w cm x 0,68=długość kijków
np. przy wzroście170 cm; 170 x 0,7 =119 cm. Ponieważ kije produkowane są w długościach co 5 cm wybieramy kije o długości120 cm.

Prawidłowość wyliczenia możemy potwierdzić przymierzając kije. Stajemy z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i uginamy ramiona w stawie łokciowym tak, aby uzyskać kąt prosty. Ramion przylegają do tułowia i są prostopadłe do podłoża. Trzymamy kij za rękojeść – jeżeli mamy kąt prosty to znaczy, że jest to prawidłowa długość kija do nordic walking.
Tabela sugerowana długość kijków do nordic walking.
Pomaga dobrać długość kijów. Prosimy o traktowanie podanych długości jako orientacyjnych, każdy człowiek jest przecież inny. Są to długości wynikające z przeliczenia wzrostu wg podanych powyżej wzorów, dostosowane do rozmiarów dostępnych na rynku (kijki do nordic walking produkowane są w zakresie 100-130 cm co 5 cm).  

  Zalecana długość kijów do nordic walking
wzrost cm marsz rekreacyjny i dla początkujących marsz sportowy i dla zawansowanych
140 90 cm 95 cm
145 95 cm 100 cm
150 100 cm 105 cm
155 100 cm 105 cm
160 105 cm 105-110 cm
165 105-110 cm 110-115 cm
170 110 cm 115 cm
175 115 cm 120 cm
180 115-120 cm 120-125 cm
185 120-125 cm 125 cm
190 125 cm 130 cm
195 130 cm 130 cm

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl